Parafia rzymskokatolicka w Tarnowie – kościół na Terlikówce
Historia kościoła
Projekt nowego kościoła
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Licznik odwiedzin

088134
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 2
W tym miesiącu: 492
W tym roku: 5094
Online: 1

OGŁOSZENIA: 2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 lub 17.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 – zwłaszcza dla dzieci i o g. 17.30.
2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw za misjonarzy. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Dzieła Pomocy Misjom Ad Gentes.
3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła i za ofiary wpłacane na parafialne konto oraz przekazywane przy różnych okazjach. Dziękujemy rodzinom spoza parafii za ofiary na budowę. Wszystkich ofiarodawców obejmujemy wdzięczną modlitwą.
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 18.00.
5. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.15 proszę IV Różę Niewiast.
6. 18 marca w piątek razem ze SRK naszej parafii będziemy w Radiu RDN prowadzić modlitwę różańcową o g. 19.00.
7. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o g. 9.30 w domu parafialnym. Pani Magdalena Garstka i Magdalena Wideł zapraszają dziewczynki od klasy I wzwyż.
8. Można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki. Ofiara 7 zł. za baranka lub paschalik przeznaczona jest na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
9. Do nabycia prasa katolicka. Jest „Gość Niedzielny” z dodatkiem tarnowskim, jest także okolicznościowy nr „Gościa” poświęcony w całości św. O. Pio, jest również tygodnik „Niedziela” i prasa misyjna.
10. Mamy kilkanaście egzemplarzy książki o kandydatce na ołtarze – słudze Bożej Stefanii Łąckiej, pochodzącej z parafii Gręboszów, której proces beatyfikacyjny niedawno się rozpoczął.
11. Prosimy, aby ci, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy, zgłosili w zakrystii lub telefonicznie liczbę osób.
12. Msza św. obrządku rzymskokatolickiego w języku ukraińskim jest sprawowana w każdą niedzielę w tarnowskiej katedrze o godzinie 18.00, a po niej spotkanie integracyjne do Auli Jana Pawła II.
13. Informacja dotycząca nadania numeru PESEL obywatelom Ukrainy:
Ze względu na wchodzącą w życie ustawę, regulującą kwestie pomocy obywatelom Ukrainy, Urząd Gminy Miasta Tarnowa rozpocznie nadawanie numerów PESEL oraz zakładanie profili zaufanych uchodźcom wojennym wg nowych, określonych w ustawie zasad. Realizacja tych zadań będzie się odbywać w każdym urzędzie gminy na terenie naszego państwa. Oznacza to, że przebywający w naszym mieście oraz regionie obywatele Ukrainy mogą się zgłaszać nie tylko do Urzędu Gminy Miasta Tarnowa, ale także do Urzędu Gminy Tarnów oraz urzędów gminnych gmin ościennych Tarnowa, którymi są gminy: Żabno, Radłów, Wierzchosławice, Wojnicz, Pleśna, Tuchów, Ryglic, Skrzyszów, Lisia Góra. Wnioski o nadanie numeru PESEL i profilu zaufanego przyjmowane będą w Urzędzie Miasta Tarnowa od środy 16 marca, w budynku przy ul. Nowej 4. Aby złożyć wniosek należy posiadać rejestrację wjazdu uzyskaną podczas kontroli granicznej lub potwierdzoną przez komendanta placówki Straży Granicznej. Ze względu na odnotowaną dużą liczbę obywateli Ukrainy w mieście i regionie, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

14. Prośmy o pokój na Ukrainie…

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Dniem Świętości Życia 2022

Umiłowani Diecezjanie!
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca, będziemy przeżywać kolejny Dzień Świętości Życia. Święty Jan Paweł II w encyklice Evangelium Vitae stwierdził, że dzień ten jest szczególną okazją, aby ożywić swoją wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia. To wezwanie zakreśla aktualnie szerszy kontekst, kierując nasze serca także ku ofiarom wojny na Ukrainie. Dlatego w tym roku proszę, aby modlitwą objąć również życie ludzkie zagrożone dramatem wojny.
Gorąco zachęcam, aby śladem poprzednich lat, podjąć w tym dniu duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką życia ludzkiego, które w łonie matki rozpoczęło swą ziemską historię. Trwająca 9 miesięcy modlitwa jest prośbą skierowaną do Boga o uratowanie życia poczętego dziecka. Szczegółowe informacje dotyczące duchowej adopcji można uzyskać w parafiach.
Centralne obchody Dnia Świętości Życia w naszej diecezji będą miały miejsce w Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu. O godzinie 18.00 zostanie tam odprawiona Msza Święta, którą transmitować będzie diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
Powierzajmy każde ludzie życie opiece Matki Najświętszej!

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI