Parafia rzymskokatolicka w Tarnowie – kościół na Terlikówce
Historia kościoła
Projekt nowego kościoła
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Licznik odwiedzin

088135
Dzisiaj: 41
Wczoraj: 2
W tym miesiącu: 493
W tym roku: 5095
Online: 1

OGŁOSZENIA: 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2021

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.00 i 17.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o g. 16.30 – zwłaszcza dla dzieci i o 17.30.
2. W najbliższym tygodniu spotkania dzieci komunijnych z rodzicami według podziału na grupy w poniedziałek, wtorek i środę o g. 17.00 w kościele.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
4. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.15 proszę III Różę Niewiast.
5. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o g. 9.30 w domu parafialnym. Pani Magdalena Garstka i Magdalena Wideł zapraszają dziewczynki od klasy I wzwyż.
6. Składka z przyszłej II niedzieli miesiąca na budowę kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają dzieło budowy. Wszystkich ofiarodawców obejmujemy naszą modlitwą.
7. II niedziela Wielkiego Postu, która wypada za tydzień, jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny.
8. Do nabycia prasa katolicka: jest „Gość Niedzielny” z dodatkiem tarnowskim oraz płytą Biblii Audio, na której nagrane są księgi Proroków Izajasza, Jeremiasza, Ezechiela i Daniela, jest tygodnik „Niedziela” oraz prasa misyjna Kombonianów.
9. Można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki. Ofiara 7 zł. za baranka lub paschalik przeznaczona jest na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
10. Jeszcze w dniu dzisiejszym (niedziela) Rada Osiedla Gumniska-Zabłocie i Duszpasterska Rada Parafialna zbierają żywność i rzeczy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Od g. 11.00 do 19.00 na świetlicy parafialnej przy ul. Tuchowskiej 76 można te dary składać. Szczególnie potrzebne są: opaski uciskowe, bandaże, składane łóżka polowe oraz łóżeczka turystyczne dla małych dzieci, śpiwory, karimaty, krótkofalówki, termosy, produkty higieny osobistej (w tym pampersy), ubrania dla dzieci, żywność – szczególnie ta dla najmłodszych. Osoby, które przyniosą dary do świetlicy, proszone są, by na opakowaniu napisały informację, co i w jakiej ilości znajduje się w paczce, żeby nie tracić czasu przy rozdysponowaniu.
11. Ks. prałat Władysław prosił o przekazanie podziękowania. Kochani, w trudnym dla mnie czasie rehabilitacji po operacji kręgosłupa, pragnę serdecznie podziękować za modlitwę i wszystkie wyrazy wsparcia. Proszę wybaczyć moją nieobecność podczas nabożeństw, ale powikłania po operacji pozbawiły mnie możliwości mowy. Gorąco wierzę, że jest to sytuacja przejściowa. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
12. Komunikat Caritas Diecezji Tarnowskiej:
* Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają na Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny.
* Paczki te będą przygotowywane we wszystkich parafiach naszej diecezji przez różnego rodzaju organizacje i wspólnoty parafialne oraz przez osoby prywatne, które zechcą samodzielnie włączyć się w tę akcję.
* W przygotowanych paczkach powinny znaleźć się tylko te produkty i najlepiej wszystkie, które znajdują się na załączonej liście – wydrukowane listy z produktami do jednej paczki są położone na bocznych ołtarzach. Nie określamy żadnych marek tych produktów, natomiast zwracamy uwagę na ilość i ciężar poszczególnych opakowań. Jest to związane z tym, że wszystkie produkty muszą zmieścić się w jednym kartonie, którego ciężar nie powinien przekroczyć 17 kg.
* Przygotowane przez Caritas kartony zostaną dostarczone mniej więcej w połowie marca do poszczególnych parafii. Do dekanatu dotrze ok. 100 kartonów (czyli nasza parafia otrzyma ok. 5 kartonów). Będzie to pierwsza transza takiej pomocy. Należy spodziewać się, że akcja będzie kontynuowana w niedalekiej przyszłości, kiedy otrzymamy kolejną partię kartonów.
* Zakupione produkty prosimy dostarczyć do piątku 18 marca do domu parafialnego, gdzie będą przepakowane do kartonów z logo Caritas i dostarczone do wyznaczonego magazynu.
13. Odezwa Prezydenta Miasta Tarnowa (link do całej treści). W związku z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie oraz w ślad za podjętą uchwałą Rady Miejskiej w Tarnowie, Tarnów bardzo aktywnie niesienie pomoc uchodźcom z walczącej Ukrainy. W mieście działają dwa punkty informacyjne – w siedzibie Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) oraz na dworcu PKP. Od ubiegłego piątku zbierane są dary dla osób walczących w Ukrainie oraz ich rodzin, które przed działaniami wojennymi schroniły się w naszym mieście. Listę potrzebnych rzeczy można znaleźć na stronie www.tarnow.pl oraz w punktach informacyjnych. Osoby, które chcą zostać wolontariuszami i pomóc w różnego rodzaju działaniach na rzecz Ukrainy, proszone są o kontakt z Tarnowskim Centrum Informacji.
14. Msza św. obrządku rzymskokatolickiego w języku ukraińskim będzie sprawowana w każdą niedzielę w tarnowskiej katedrze o godzinie 18.00. Po niej spotkanie integracyjne do Auli Jana Pawła II.
15. Prośmy o pokój na Ukrainie.