Parafia rzymskokatolicka w Tarnowie – kościół na Terlikówce
Historia kościoła
Projekt nowego kościoła
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Licznik odwiedzin

089366
Dzisiaj: 8
Wczoraj: 13
W tym miesiącu: 779
W tym roku: 6326
Online: 0

2 NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023

1. Coniedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu o g. 17.00. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.
2. Dzisiaj w naszym kościele będziemy gościć św. Mikołaja. Na g. 15.00 zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież z grup parafialnych, rodzin potrzebujących, a także rodziców, którzy chcą, aby prezent ich dzieciom wręczył św. Mikołaj. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję św. Mikołaja.
3. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej dzisiaj o g. 19.00 w domu parafialnym.
4. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku wieczorem o g. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły na roraty serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Te serduszka będą umieszczone przy szopce bożonarodzeniowej w kościele.
5. Dziś po każdej Mszy św. można do puszek złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 18.00. Jest to II środa miesiąca. Podczas Nowenny i Mszy św. razem ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich będziemy modlić się w int. wszystkich rodzin naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w domu parafialnym (ok. g. 19.00).
7. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątek przed Mszą św. wieczorną proszę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
8. Zapraszamy młodzież z klas VIII przygotowującą się do Bierzmowania na spotkanie w domu parafialnym w piątek o g. 19.00.
9. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o g. 9.30 w domu parafialnym.
10. Próba jasełek w sobotę o g. 14.00 na parafialnej świetlicy.
11. Można zaopatrywać się w opłatki wigilijne duże i małe. Są również świece wigilijne Caritas. Ofiara za świecę jest naszą pomocą dla rodzin potrzebujących.
12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła i ofiary wpłacane na parafialne konto. Wszystkich ofiarodawców obejmujemy wdzięczną modlitwą.
13. Nasz parafialny oddział Caritas chce przygotować paczki świąteczne dla osób chorych i samotnych. Dlatego na terenie supermarketu „Hala Tuchowska” zostanie przeprowadzona całodniowa zbiórka artykułów spożywczo-przemysłowych w najbliższą sobotę (16.12), w godzinach od 8.00 do 17.00. Kto by zechciał wesprzeć tę akcję, może to uczynić na „Hali Tuchowskiej” w sobotę. Jest też gorąca prośba do młodzieży i dorosłych o pomoc w tej zbiórce. Chodzi o jednogodzinny dyżur w sobotę przy koszyku na Hali Tuchowskiej. W zakrystii jest harmonogram, można się zapisać na konkretną godzinę. Serdecznie dziękujemy za pomoc.
14. Odwiedziny chorych z racji świąt będą za tydzień w poniedziałek 18 grudnia. Prosimy, aby zgłaszać chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątków, aby chociaż z racji świąt mogli się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. Kładziemy to na serce osób bliskich.
15. W przyszłą niedzielę w naszym kościele okazja do spowiedzi świątecznej. Po południu od g. 14.00 do 17.30 z półgodzinną przerwą o 15.30, będzie spowiadało kilku kapłanów.
16. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i związana ze świętami tradycja odwiedzin duszpasterskich, zwana tradycyjnie kolędą, w czasie której jest obrzęd błogosławieństwa domu (mieszkania). W związku z tym zwracamy się z prośbą, aby każda rodzina, która życzy sobie odwiedzin duszpasterskich, potwierdziła to w zakrystii po Mszy św., lub telefonicznie – do niedzieli 24 grudnia włącznie. Chcemy w święta podać terminarz odwiedzin duszpasterskich. Zdecydowana większość rodzin przyjmuje odwiedziny duszpasterskie systematycznie. Ale jest część rodzin, które nie zawsze lub rzadko przyjmują kolędę. Są też nowe rodziny, które zamieszkały w naszej parafii, a my o tym nie wiemy, a też chciały by odwiedzin. Dlatego zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy bardzo nam ułatwi odwiedziny.
17. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla rodziny zamieszkałej na terenie nasze. Jest to polska rodzina – repatrianci ze wschodu, z Kazachstanu, którzy zamieszkali tu 3 lata temu. Kilka dni temu z powodu nieszczelności w przewodzie kominowym zaprószył się ogień, który zniszczył górną część budynku. Chcielibyśmy wesprzeć ich finansowo, dlatego w przyszłą niedzielę będzie można wrzucić ofiarę do puszek po każdej Mszy św. Za okazane serce serdecznie dziękujemy.